CUPRA
Extra

Global Elçiyle Tanış

CUPRA ve Mattias Ekström pisti elektriklendiriyor.

Gerçek bir yarış öncüsü olan Mattias Ekström, 25 yıllık deneyiminde rekabetin farklı biçimlerinde ustalaşmıştır; turne, karting ve ralli. Şimdi İsveçli yarış arabası pilotu bir kez daha yeni bir meydan okumayla piste çıkıyor. Yeni CUPRA e-elçisi ve yenilikçi CUPRA e-Racer'ın resmi sürücüsü olarak direksiyona geçiyor.

Kendi alanlarındaki öncüler, CUPRA ve Ekström’ün ittifakı, gerçekten spor sevgisini ve yenilik ruhunu somutlaştırıyor. Ekström, FIA Dünya Ralli Kros Şampiyonu, iki kez DTM şampiyonu ve Şampiyonlar Yarışı'nın üç kez kazananıdır ve dünyanın en çok yönlü sürücülerinden biridir. CUPRA’nın girişimci ruhu, dünyanın ilk% 100 elektrikli yarış arabasının yaratılmasına öncülük ediyor. Ekström'ün markanın elektrikli yarış stratejisine liderlik etmek için CUPRA Tribe'a katılmasıyla, sahne motor sporları yarışının geleceğini yeniden keşfetmeye hazırlanıyor.

CUPRA mühendisleriyle birlikte çalışarak, CUPRA e-Racer'ı test aracı olarak kullanırken, onun deneyimi ve uzmanlığı gelecekteki yarış araçlarının geliştirilmesinde uygulanacak. 300 kW sürekli güç ve zirvede 500 kW'a kadar güç sağlayabilir. 0'dan 100 km / saate çıkması sadece 3,2 saniye sürüyor ve 270 km/s azami hıza ulaşıyor.

CUPRA Strateji, İş Geliştirme ve Operasyonlar direktörü Antonino Labate, "Yarışların geleceğini yeniden keşfetmek ve küresel motor sporları çevresinde yeni deneyimler geliştirmek için Mattias'ın yarış deneyiminden ve inovasyon becerilerinden yararlanacağız" dedi.

CUPRA Türkiye resmi web sitesinde, CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca modellerinin güncel fiyat listesini inceleyebilirsiniz, Yetkili Satıcı ve Servis ağına ulaşabilirsiniz. CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca fiyat listesi ve özelliklerini keşfedebilir, satış ve servis kampanyaları ve fırsatlara ulaşabilirsiniz. Tüm CUPRA modellerinin donanımlar ve teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.