CUPRA
Extra

Şimdi Oyun Zamanı

Yarış arabaları teknolojisi son yılda gelişti. Örneğin CUPRA TCR'yi ele alalım. Yeniden DSG şanzımanı, sürücünün 350HP'yi tam olarak deneyimlemesine tanıyan gelişmiş bir performans sunar. Altı vitesli sıralı şanzımanı, elektronik kremayeri, gelişmiş haritalama, artırılmış direksiyon açısı ve daha fazla fonksiyona sahip direksiyon simidi, otomobilin gelecekten gibi görünmesini sağlar.

Aynı şey video yarış oyunları için de söylenebilir. Gerçeğe yakın 3D etkileyici ve sanal zekadan geri bildirimli oyun çubuklarına ve çok oyunculu oyunlara kadar, bugünün oyunları bizi en gerçekçi yarış deneyimine sokmayı vadediyor.

Kısa süre önce CUPRA'da karşıladığımız dünya çapındaki yarış şampiyonlarına sorduk. Daniel Haglöf, PWR Racing'in kurucu ortağı. Genç Mikel Azcona, aynı zamanda PWR Racing'in ve geçen yılki TCR Avrupa şampiyonasının şampiyonu. Comtoyou Racing'den Tom Coronel, TCR yarışmasında en uzun geçmişe sahip pilot. Ve yine Cometoyou Racing'den Aurélien Panis, 24 yaşında 6 galibiyet ve 17 podyum sahibi.

Yarışmanın oyun deneyimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daniel Haglöf: Yarış video oyunları harika. Ben ve bazı yarış arkadaşlarım birlikte oynardık. Gerçek bir arabada yarışmak, arkadaşlarınızla yarışmak ve aynı anda olduğunuzda aynı hissi yaşarsınız. Parçalarda ve video oyunlarında bu hissi seviyorum. Aynı adrenalin, aynı onun ve odaklanma yaşıyorum. Bir video oyununa gerçekten odaklanabiliyorsam, kesinlikle bunu bir yarış arabasında yapabilirim.

Mikel Azcona: Yarış video oyunları çok oyun. Hiç gitmediğiniz parçaları öğrenebilirsiniz. Bu, özellikle bu yıl benim için çok önemli. Öğrenmem gereken 8 yeni parça var. Daha hızlı gitmek için oynamalısın.

Tom Coronel: Yarış video oyunları, gerçek pistlerde yaşadıklarınıza çok benziyor. Ben buna 2D ve 3D diyorum.

Aurélien Panis: Gerçek deneyime gerçekten yakın olan farklı simülatörleriniz var. Örneğin bir parça öğrenmek için çok çalışıyorum. Ancak sanal deneyim ile gerçek hayat arasında her zaman bir fark var. Mükemmel şeyi simüle etmek gerçekten zor. Öğrenmek ve öğrenmek ve ayrıca arabanın bazı öğrenmek için öğrenmek için iyi bir şey.
 

Extra

Gerçek hayatta bir CUPRA Pilotu olarak yarışmak nasıl bir duygu?

Daniel Haglöf: İsveç'te bir CUPRA Ateca'm var. Harika bir araba. Markaya karşı büyük bir tutkum var. Bu yüzden, bu markayla dünya sahnesinde rekabet etmek harika.

Mikel Azcona: 4 yıldır CUPRA'da çalışıyorum. Artık bir aile gibiyiz, tüm insanlar tanıyorum. Geçen yıl onlarla TCR Europe'u kazandım ve bu yıl daha da zorlayacağız.

Tom Coronel: CUPRA, artık kendi karakterini alan güzel bir yeni marka ve bu karakter bana yakışıyor. Takım nedeniyle CUPRA'yı seçiyorum. Arkasındaki insanlarla iyi hissettiğim yer burası.

Aurélien Panis: CUPRA'nın en iyi TCR arabalarından biri olduğunu düşünüyorum. Geçmişte CUPRA'nın her zaman zafer için savaştığını, her zaman şampiyonluklar için savaştığını gördük ... Şimdi bir CUPRA sürücüsü olmaktan gerçekten gurur duyuyorum.

 

Extra

Ve CUPRA TCR'yi gerçek hayatta kullanmak nasıl bir duygu?

Daniel Haglöf: CUPRA TCR kazanan bir otomobil çünkü onu çok iyi biliyoruz. Dünya şampiyonası için mükemmel bir otomobil.

Mikel Azcona: CUPRA TCR, yüksek hızlı virajlar ve fren noktaları için iyi bir otomobil. Tam hızda eğlencelidir çünkü sürmek zor değildir ve gerçekten çok hızlı gidebilirsiniz.

Tom Coronel: CUPRA TCR ile yarışları kazanabilirsiniz. Bir şans hissederseniz, buna inanırsınız.

Aurélien Panis: CUPRA TCR'de kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Gerçekten güçlü, gerçekten düşünmek ve piste bağlı. Bu için puan almak ve yarış kazanmak için çok önemli olacak.

 

CUPRA Türkiye resmi web sitesinde, CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca modellerinin güncel fiyat listesini inceleyebilirsiniz, Yetkili Satıcı ve Servis ağına ulaşabilirsiniz. CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca fiyat listesi ve özelliklerini keşfedebilir, satış ve servis kampanyaları ve fırsatlara ulaşabilirsiniz. Tüm CUPRA modellerinin donanımlar ve teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.