CUPRA

ETCR için CUPRA

CUPRA, pistlere yepyeni bir deneyim getirerek yarışın geleceğini şekillendiriyor. ETCR, adından da anlaşılacağı gibi, dünyanın ilk çok markalı elektrikli touring otomobil şampiyonası olacak. ETCR teknik düzenlemeleri CUPRA e-Racer'a dayandığından, arabamız yeni yarışmaya katılmayı planlayan diğer markalar için standartları belirleyecek.


Bununla birlikte, ETCR serisi, tıpkı mevcut TCR modelleri gibi, tek vitesli ve arkadan çekişli şanzımana sahip dört veya beş kapılı üretim touring otomobillerini kabul edecek. TCR'yi geliştiren WSC Group'un bir yan kuruluşu olan WSC Technology, tümü otomobillere uyarlanabilen, 65 kWh enerji kapasiteli bir batarya paketinin yanı sıra motor, dişli kutusu, invertörlerden oluşan ortak bir tedarik paketi dağıtacak.


Her şeyi perspektif haline getirmek için, elektrikli touring otomobillerin potansiyelini göstermek istiyoruz. CUPRA e-Racer'ı referans olarak kullanacağız. 270 km / s azami hız, 0'dan 100 km / s'ye sadece 3,2 saniyede hızlanma ve tam hızda 40 km dayanabilen pil gücüyle bugün gerçek bir yarış arabasının nitelikleri yeniden tanımlanıyor. Geleceklerin heyecanını hissetmek için videoyu izleyin.